sobota, 1 lutego 2014

Super kolędnicy!

 W piątek wieczorem, w sali kina "Baszta", odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród za rodzinną szopkę. Piękne były te szopki i wszystkie zasługiwały na uznanie. Jednak wydarzeniem tego wieczoru był występ tymowskiej grupy kolędniczej. Grono amatorów przedstawiło - z resztą nie pierwszy raz - świetne widowisko, oparte na dawnych wiejskich zwyczajach. Był dziad, baba i żyd, król Herod, diabły i śmierć, anioły i gwiazda - słowem wszystkie postacie z dawnej ludowej tradycji. Najświetniejsze jednak było wykonanie przedstawienia. Werwa i zapał, naturalność oraz zaangażowanie w odtwarzane role było ze sceny widać, słychać i czuć. Nic dziwnego, że nastrój zabawy udzielił się także widzom, których aktorzy bez trudu wciągnęli do wspólnej zabawy. Było to równie świetne widowisko jak wcześniej opisywane przeze mnie jasełka. Warto wspierać takie amatorskie poczynania bo są one wartością same w sobie.Warto też oglądać takie dzieła bo świadczą o tym, że są jeszcze ludzie, którym po prostu się chce. A dla MOKSiR-u plus za zorganizowanie czegoś takiego. Poniżej fotomigawki z tej imprezy.
3 komentarze :

 1. To bardzo pięknie że Panie z MOKSIRU organizują coś dla dzieci.Szkoda że Panowie radni nie mają wpływu na to że kiedyś sala gimnastyczna była dostępna dla młodzieży i starszych również ,aby mogli pograć w siatkówkę.No cóż teraz mamy PIĘKNĄ HALĘ SPORTOWĄ ,szkoda tylko że chcąc pograć to trzeba zapłacić,co ta młodzież ma robić wieczorami jak w Naszym Pięknym Czchowie nie ma nic zorganizowanego.Może by o tym pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem wprawdzie w poście o amatorskim występie kolędników, ale komentarz ten przekażę do MOKSiR-u. Co do radnych (panie też nimi są!), uchwalają oni ogólny plan finansowo rzeczowy gminy i pilnują jego wykonania. Do organizowania życia kulturalno sportowego są odpowiednie instytucje, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby poruszyć ten problem na najbliższej sesji.

   Usuń
  2. Dowiedziałem się właśnie, że wcale nie do końca jest tak, jak w powyższym komentarzu. Czchowska hala sportowa nie należy do MOKSiR-u (administrowana jest przez gimnazjum), lecz bezpłatne z niej korzystanie jest możliwe! Oczywiście w ramach grupowych zajęć sportowych, np. piłka siatkowa, nożna halowa czy tenis. Mało tego, z powodu małej ilości chętnych, namawiają wręcz do zapisywania się do poszczególnych dyscyplin! Oprócz zajęć na naszej czchowskiej hali, prowadzone są też zajęcia i rozgrywki sportowe na pozostałych halach naszej gminy i tak np. w Jurkowie można potrenować i pograć w koszykówkę. Trzeba po prostu drogi (droga?) "anonimie" popytać, zapisać się i korzystać - bezpłatnie! Są też oczywiście możliwości płatnego wynajęcia sobie hali, lecz to już inna "para kaloszy".

   Usuń