niedziela, 5 lipca 2015

Baszta Jazz FestivalOdbył się już po raz szesnasty i właśnie przeszedł do historii. Absolutnie nie mam zamiaru opisywać tegorocznego jazzowego grania ponieważ muzyka ta ma zarówno swoich wielbicieli jak i krytyków, więc siłą rzeczy zdania na ten temat muszą być podzielone. Bezspornym jednak faktem jest, iż jest to ważne dla Czchowa wydarzenie kulturalne i jako takie powinno być – zwłaszcza przez nasze lokalne media – szeroko i… szybko zrelacjonowane.
Zdaję sobie sprawę z tego, że koncerty trwają do późnych godzin nocnych, zdjęcia z nich trzeba zgrać, wybrać i wstawić na internetowe strony (dla nas najszybszy dostępny sposób przekazania informacji), dobrze byłoby także napisać do nich jakąś relację lub komentarz, czasu więc naprawdę jest mało. Do licha jednak, ten festiwal jest raz w roku i ten jeden raz można chyba zdobyć się na dodatkowy wysiłek aby szybko i szeroko rozpropagować Czchów. Jak do tej pory, na internetowej stronie, czchowskiej było nie było, gazety, jest jedynie fotoreportaż z piątkowego, kameralnego koncertu w oranżerii hotelu Łaziska. Nawiasem mówiąc, czarno białe zdjęcia w galerii dokumentującej wydarzenie są nieporozumieniem i pasują tam jak pięść do nosa. Zdjęcia mają przecież za zadanie przedstawiać wydarzenie i jego uczestników, a nie jakieś artystyczne wizje fotografa. Migawkowe relacje z czchowskiego jazzu już dziś można było zobaczyć w ogólnopolskich telewizjach, u nas – nie licząc wspomnianych wcześniej kilku zdjęć – cisza. Czy musi być jak w „Weselu” Wyspiańskiego, gdzie „cham miał złoty róg” i nie umiał go wykorzystać, a my - analogicznie - jazzowego festiwalu? Jak na razie wszystko wskazuje na to, że w momencie gdy Czchów ma okazję szeroko i pozytywnie się zaprezentować, gminny organ prasowy przesypia ten bardzo dogodny moment.

4 komentarze :

 1. Bo oni ćwiczą chocholi taniec. Ci co chcieli coś zmienić, jak tylko spróbowali i zobaczyli z czym to się je, spakowali walizki i śladu po nich nie ma. A reszta tańczy...

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zawsze twierdziłem (i twierdzę nadal), że poczynania pojedynczych osób wpływają na ogólny obraz rzeczy, instytucji i wszelkich działań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powoli kończy się wtorek a fotki bardzo skromne pojawiły się tylko na stronie czchowskiego festiwalu. Czas czchowa milczy, czchow.pl też, może trzeba zadać pytanie burmistrzowi? Mam ich wiele, mam też ochote wykupic reklamę na całą stronę naszego regionalnego pisemka i zadać kilka pytań burmistrzowi i reszcie ekipy co mało robi a ładnie pozuje do zdjęć.
  Problem w tym, że na 99% nie otrzymam odpowiedzi. I tu jednostka nic nie zdziała...

  OdpowiedzUsuń
 4. Będę trwał przy swoim. Jednostka jednak wpływa na ogólny odbiór pewnych spraw. Inna rzecz, że bardzo często źle i żadne uwagi czy podpowiedzi nic w takim wypadku nie zmieniają bo taki ktoś uważa się chyba za najmądrzejszego.

  OdpowiedzUsuń