wtorek, 25 marca 2014

Ekstremalna Droga KrzyżowaZwrócono się do nas z prośbą o podanie poniższej informacji, co – uznając ją za interesującą i wartą rozpropagowania – z pełnym przekonaniem czynimy.
Szanowni Państwo!
Jesteśmy organizatorami tarnowskiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej (EDK), która odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku. Poniżej przesyłamy krótki tekst opisujący to wydarzenie, jego ideę, historię i cel. Zależy nam na zamieszczeniu tej informacji o EDK w Państwa serwisie, aby dotarła ona do jak największej liczby osób. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa ta inicjatywa.

"Walka rozpoczęła się po 8. stacji, kiedy każdy krok sprawiał coraz większy ból. Momentami miałam ochotę usiąść w śniegu i płakać, ale świadomość, że jest się nigdzie - w zaśnieżonym polu przy kilkunastostopniowym mrozie i smagającym twarz wietrze kazała iść dalej, mimo że ciało odmawiało posłuszeństwa. Miałam ochotę krzyczeć 'Ratunku!!', choć wiedziałam, że znikąd nie otrzymam pomocy. Siłę trzeba było znaleźć w sobie. Dopiero wtedy każdy krok nabierał sensu. Ból fizyczny nabierał innego wymiaru. Tej nocy wiele spraw i rzeczy nabrało nowej perspektywy!"
 "11 godzin marszu w nocy, w błocie i chłodzie, robi swoje i ustawia właściwe priorytety, co w życiu jest istotne."
 "Pod kościołem wszyscy byliśmy tym, kim chcieliśmy być. Do celu doszliśmy tacy, jacy jesteśmy naprawdę."
 "Po przejściu 30 kilometrów moja pewność siebie legła w przydrożnym rowie."
Autorami powyższych wypowiedzi są uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, wyjątkowego wydarzenia organizowanego w Wielkim Poście. EDK to całonocny marsz pokonywany w milczeniu, przerywany jedynie rozważaniami Misterium Męki Pańskiej. Idea EDK narodziła się w krakowskiej wspólnocie Męska Strona Rzeczywistości. Razem z duszpasterzem, ks. Jackiem Stryczkiem (Stowarzyszenie Wiosna, Szlachetna Paczka),  mężczyźni postanowili zorganizować drogę krzyżową: pieszo, nocą, tak, by doświadczyć bólu, cierpienia, własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas swojej Drogi -  na własnej skórze poczuć, że dalej już nie da rady…
 Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się po raz pierwszy w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. W Tarnowie ta inicjatywa pojawiła się cztery lata później – uczestnicy po raz pierwszy wyruszyli 22 marca 2013 roku. Wzięło w niej udział ponad 100 osób.
Tarnowska Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 11 kwietnia 2014 roku wspólną Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Rodziny (kościół Księży Misjonarzy) w Tarnowie o godzinie 20.00. Następnie uczestnicy rozpoczną kilkudziesięciokilometrową wędrówkę połączoną z rozważaniem Misterium Drogi Krzyżowej. W tym roku przygotowane zostały cztery trasy o różnym stopniu trudności:
  • trasa długa Tarnów-Szczepanowice-Zakliczyn-Kozieniec (42 km),
  • trasa długa Tarnów-Pleśna-Zakliczyn-Kozieniec (48 km),
  • trasa krótka Tarnów-Pleśna-Zakliczyn (30 km),
  • trasa krótka Zakliczyn-Kozieniec (18 km).
Zapisy rozpoczną się 28 marca 2014 roku przez stronę internetową www.edk.org.pl. Więcej informacji o tarnowskiej EDK można znaleźć na stronie internetowej (link: http://www.edk.org.pl/edycja-2014/tarnow-2.html ) oraz na profilu w serwisie Facebook (link: https://www.facebook.com/edk.tarnow ). W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt na adres mailowy: edk.tarnow@gmail.com.
 Organizatorem EDK w Tarnowie jest Wspólnota Synaj (link: https://www.facebook.com/synaj.tarnow)", działająca przy kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie.
 Ekstremalna Droga Krzyżowa - to tylko trzy słowa. Kryje się za nimi kilkanaście godzin, dziesiątki kilometrów, setki osób, tysiące myśli i modlitw…
 Idziesz?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz