poniedziałek, 17 listopada 2014

No i po… wyborachJak powszechnie już wiadomo, mamy nowego-starego burmistrza. Marek Chudoba pokonał w niedzielnych wyborach Krzysztofa Szota i przez najbliższe cztery lata, będzie stał na czele gminy Czchów. Skład Rady Miejskiej stanowić będą w większości ludzie z Komitetu Wyborczego „Samorządność 2014”, czyli komitetu Marka Chudoby, co zapewni nowo wybranemu burmistrzowi względny spokój rządzenia. W przypadku miejscowości Piaski Drużków i jednego mandatu z Tymowej, radnymi zostali  ludzie spoza „Samorządności 2014”.
W tym miejscu nie mogę się oprzeć, aby nie opowiedzieć o pewnym zdarzeniu, jeszcze sprzed wyborów. Otóż będąc w pewnej instytucji byłem świadkiem rozmowy dotyczącej kandydata na burmistrza – Krzysztofa Szota. Na pytanie zadane członkowi Jego komitetu i jednocześnie kandydatowi na radnego Rady Miejskiej, dlaczego do kandydowania na szefa gminy Czchów wystawili tak mało znanego człowieka, ten dość butnie odpowiedział: … „jeszcze go poznacie! Aż za dobrze!”…  Dodając po zobaczeniu wyborczej ulotki Marka Chudoby: … „oj Marek, Marek (niby to do urzędującego burmistrza), jeszcze pochylisz głowę w pokorze”.
Zawsze twierdziłem, że buta i arogancja nie popłacają. Pan wypowiadający powyższe słowa radnym nie został, a kontrkandydat Marka Chudoby, burmistrzem także nie. Ciemny lud nie kupił bajeczek! 16 listopada 2014 roku udowodniliśmy (my wyborcy), że swój rozum mamy i lekceważyć go nikomu nie pozwolimy. Życząc burmistrzowi oraz nowo wybranej Radzie skutecznej i mądrej pracy na rzecz całej naszej społeczności, prosimy aby o tym także pamiętali.

1 komentarz :

  1. Gratulacje dla nowo-starej władzy !!! Ciemny lud nie kupił, tak jak wcześniej mówiono że kupi. Brawo dla p. Burmistrza.

    OdpowiedzUsuń