poniedziałek, 17 lutego 2020

Post scriptum


Pisząc w Dniu Walki z Rakiem (4 lutego)  list do Posła Władysława Kosiniaka – Kamysza w sprawie tragicznej sytuacji w polskiej onkologii (poprzedni wpis), najmniejszego pojęcia nie miałem, że życie tak szybko potwierdzi słuszność moich obaw, oraz że tak bardzo uprawdopodobni moją tezę o popełnianej właśnie zbrodni na polskim społeczeństwie. Wszyscy już wiemy o tym, że nasz (?) Sejm, głosami rządzącej większości, przeznaczył blisko 2 miliardy złotych na polskie media, w tym na TVP, zamiast na poprawę tragicznej już sytuacji w polskiej onkologii. Niejako przy okazji potwierdziło się w jak głębokim poważaniu mają obecni rządzący chorych na raka – jedną z najstraszniejszych i coraz powszechniejszych chorób współczesnych czasów.
Słynny już chyba na cały świat gest Pani Poseł Lichockiej, w postaci środkowego palca pokazanego posłom opozycji, miał im chyba mówić: „ h..a dostaniecie, a nie dwa miliardy na leczenie chorych na raka – dostanie je m.in. telewizja. Bo my tak chcemy i już”. W rzeczywistości Pani Poseł pokazała ten palec tysiącom chorych, którzy z resztkami nadziei, kurczowo jeszcze trzymają się życia. Ja już nawet nie próbuję pojąć jakim trzeba być człowiekiem, aby coś takiego uczynić. To po prostu nie mieści się już w głowie. Pani Poseł, w swym zacietrzewieniu, zapewne nawet nie pomyślała jak jej gest zostanie odebrany. Nie zastanowiła się, iż tym gestem wyraziła pogardę dla ludzi najbardziej przez życie poszkodowanych, zrywając niejako ostatnią nić łączącą ich z życiem. Pozbawiła czegoś najcenniejszego - nadziei. Pokazała też przy okazji, ile tak naprawdę, warci są dla rządzących zwykli ludzie. Ludzie, których przed każdymi wyborami mami się obietnicami i judaszową nibytroską o ich dobro, a tak naprawdę, z góry traktuje jak mięso wyborcze, potrzebne tylko ten jeden raz – przy urnie. Pamiętajmy o tym, mimo ich usilnych twierdzeń, że jest inaczej. Jak jest naprawdę, udowadniają nam swymi czynami i to one się liczą, a nie gładkie słówka. Dobrze to zapamiętajmy.
P.S.
Poniższy link odsyła do artykułu o sytuacji w Krakowskim Instytucie Onkologii - to dla tych, którzy uważają, że przesadzam.
 https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kryzys-w-narodowym-instytucie-onkologii-w-krakowie-pracownicy-prosza-o-pomoc-nfz/sktnx9x

9 komentarzy :

 1. Witam Panie Notesowy :) oj oj troszkę Pana poniosło w tym swym felietonie . Każdy dobrze wie i pamięta co się działo za poprzednich rządów (PO-PSL)jak " szanowali " ludzi i co wyprawiali .Wiec proszę nie przesadzać ze swą krytyka na obecny rzad ,bo robią co mogą oby ludziom żyło się lepiej w przeciwieństwie do poprzedników .Chyba nie muszę Panu przypominać o OFE ,wieku emerytalnym podwyższonym, mafii vatowskiej ,pomniejszonym zasiłku pogrzebowym itd.Zapytam teraz Pana ile poprzedni rzad przekazał na onkologie a ile obecny ???Dla przypomnienia lata 2014(PO-PSL) -6,9 mld zł .2018 (PiS)9,5mld zł.2020 (PiS) planuje wydać.........11,2 mld zł .Wydaje mi się ,ze źle nie jest i dziwi mnie ten Pana wywód.....lubię tu zaglądać :) fajnie się to czyta co Pan tworzy ale czasem i mnie wena twórcza nachodzi ;-)))pozdrawiam i niech wybory wygra najlepszy bez hejtu ;-))pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewno ma Pan/Pani rację co do wydatków na onkologię i w innych sprawach też, ale... ceny!!! Poprzednie nijak mają się do dzisiejszych, w onkologii też. Czyli więcej wydanych pieniędzy wcale nie oznacza, że opieka onkologiczna jest lepsza. Wiem to z własnego doświadczenia i mam porównanie jak było cztery lata temu, a jak jest dzisiaj. Wystarczy zajrzeć do jakiejkolwiek placówki prowadzącej onkologię, popatrzeć i posłuchać ludzi dotkniętych tą straszną chorobą, aby dowiedzieć się jak bardzo zaniedbana jest ta dziedzina medycyny. Zgadzam się, iż to także wina poprzednich ekip rządzących. Teraz jednak miało być lepiej, a nawet twierdzi się, że jest lepiej. Co jest zwykłym kłamstwem. Zapraszam do towarzyszenia mi w czasie mojej najbliższej wizyty kontrolnej w Centrum Onkologii w Krakowie. Stawiam dolary przeciw żołędziom, że kilka kolejnych dni po takiej wizycie w Klinice nie będzie Pan/Pani mógł/mogła normalnie jeść i zasypiać. Rzeczywistość się liczy, a nie statystyki. Proszę mi wierzyć, że ja tą rzeczywistość znam aż za dobrze i stąd moje - może i ostre - refleksje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Notesowy rozumiem dokładnie Pana ton i ból .Dzięki Bogu nie muszę odwiedzać takich miejsc .Wiem ,ze wszędzie są braki ale żeby było lepiej potrzeba czasu.Ceny ..są jakie są ale i płace są wyższe niż X lat wstecz .Ludziom teraz lepiej się żyje stać ich na wszystko mam tu na myśli np. rodziny z dziećmi .Za moich czasów dostawało się 20 -30 zł.na dziecko i jeszcze jak dochód przekroczyło nawet 10 groszy to już go nie dostałeś .To samo z rolnictwa jaka rencinka była -głodowa .Teraz chociaż jakiś " zastrzyk " gotówki można dostać chociażby na zakup opału na zimę.Tak można długo wyliczać ale nie o to tu chodzi .Wystarczy tylko inaczej spojrzeć na innych i dać czas.... Pozdrawiam ciepło i zdrowia życzę i jak najmniej wizyt w miejscach ,które budzą w Panu myśli negatywne .

   Usuń
 3. No i sie stalo prezydent podpisal na tvp 2 miliony a na onkologie h...a
  Wstyd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstyd to używać takiego słownictwa na h...a :( Niby ludzie wykształceni itd. ,że Pan Notesowy takie coś zaakceptował do publikacji hm.... Prócz 2 mld na TVP Prezydent przekazał tez 3 mld na Fundusz Medyczny ,który ma wesprzeć m.in onkologie .Jak to ludzie mają pamięć wybiórczą :)

   Usuń
 4. Małe sprostowanie: Prawie 2 MILIARDY!

  OdpowiedzUsuń
 5. Za to co zrobil duda powinien wycofac sie z wyborów prezydenckich i przyznać że podpisał bo musiał.
  Mam nadzieję że nastanie taki prezydent co ma na pierwszym miejscu służbę zdrowia a nie polityczna TVP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, oj ktoś się tu zagalopował w ocenie Pana Prezydenta Dudy .Fakt w maju się okaże jakiego Prezydenta POLACY chcą aby godnie reprezentował nas w kraju i na świecie .Mam nadzieje ,ze nie wybiorą osoby ,która nawet z kartki nie potrafi przeczytać co ma napisane albo tygrysek ,który uważa się za katolika a ma już drugą żonę ,której niechcący się powiedziało ,ze się jest za aborcją ,ślubami homo ,adopcją dzieci przez homoseksualistów ....Czy to są odpowiednie osoby na GŁOWĘ PAŃSTWA POLSKIEGO ?? @Anonimowy prawdziwy PREZYDENT to ten co dba i troszczy się o Cały Naród a nie tylko o służbę zdrowia .

   Usuń